Výsledky soutěže BIOENERGETIKA

Přijď, vyfoť, pošli a vyhraj! Soutěž s tímto motem, pořádaná v rámci projektu OP Vzdělání pro konkurenceschopnost, ocenila mladé kreativní studenty za umělecké ztvárnění bioenergetiky.

Přečtěte si více ...

V průběhu dubna 2015 byla vyhlášena celorepubliková soutěž Bioenergetika, kdy studenti ve věku 8–18 let kreslili, fotili a posílali své fotky, obrázky a videa. Do uzávěrky v polovině června se sešlo mnoho zajímavých příspěvků, fotografií, obrázků a videí. Prakticky všechny příspěvky splnily hlavní požadavek soutěže, souvisely s bioenergetikou.

Nejvíce hlasů veřejnosti získala fotografie Jakuba Kaplana, která jednoduchou formou vysvětluje rychlost, s jakou je možné získat přírodní bioenergetické zdroje vůči fosilním palivům.

 

Jakub Kaplan - 1. místo hlasování veřejnosti

 

Odbornou komisi nejvíce zaujal příspěvek Matěje Snopka, který vystihl princip získávání energie z obnovitelných zdrojů.

 

Matěj Snopek - 1. místo odborné poroty

 

Vzhledem k množství zajímavých a pěkných tematických příspěvků rozhodl pořadatel soutěže, že místo plánovaných tří cen udělí odborná komise cen celkem sedm. Všechny příspěvky si můžete prohlédnout na stránkách soutěže www.energoplant.cz.

Soutěž byla pořádána v rámci projektu OPVK CZ.1.07/2.3.00/45.0006 „Propagace a popularizace výzkumu a vzdělávání v oblasti bioenergetiky“ a je potěšitelné, že žáci a studenti mají dobrou představu o možnostech získávání energie pomocí obnovitelných zdrojů.

Výhercům v soutěži blahopřejeme a účastníkům děkujeme za zaslané příspěvky, pro odbornou komisi nebylo vybírání nejlepších příspěvků jednoduché.

OPVK Logo