Den fascinace rostlinami

Agritec Plant Research s.r.o. se i letos připojuje k mezinárodní akci „Fascination of Plants Day“. Třetí ročník proběhl v Šumperku 19. 5. 2015 jako celodenní akce zejména pro studenty a žáky ZŠ a SŠ.

Přečtěte si více ...

Související soubory

Soubory: 

Návštěvníci si prohlédli polní pokusy s luskovinami a lnem a dozvěděli se i o pěstování geneticky modifikovaných organismů, v kvízu řešili puzzle, hledali předky dnešních plodin, dle vzorku semen určovali jejich množství a název plodiny, vyzkoušeli si poznávání rostlin „in vitro“ a výrobu bylinné soli. V polní chemické laboratoři mohli ochutnat zmrzlinu vyrobenou za použití kapalného dusíku, viděli izolaci DNA z banánu, zubní pastu pro slony a faraonovy hady.

Konopí bylo tentokrát pouze v květináči, je zaseto na jiném místě a bude k vidění na našich  polních dnech v červnu 2015, polní mechanizace pro předpověď špatného počasí nevyjela. Nakonec pršelo jen drobně a chvíli.

Děkujeme všem návštěvníkům za účast na Dni fascinace rostlinami.

Pokud se Vám akce líbila, dejte nám o tom vědět třeba na facebooku https://www.facebook.com/agritec.

 

Den fascinace rostlinami se v Agritecu konal v rámci projektu „Propagace a popularizace výzkumu a vzdělávání v oblasti bioenergetiky“.

V České republice je „Fascination of Plants“ day pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.

Více o této mezinárodní akci se dozvíte na stránkách http://plantday.org/czech.htm, kde je přehled dalších akcí konaných nejen v ČR.

Den fascinace rostlinami - Agritec
Den fascinace rostlinami – Agritec 2015
Den fascinace rostlinami – Agritec 2015
puzzle_len
Den fascinace rostlinami – akce v ČR 1
Den fascinace rostlinami – akce v ČR 1
Den fascinace - Záštita ministra zemědělství