Ocenění časopisu Úroda za inovaci v rostlinné výrobě pro len Astella

Odrůda olejného lnu Astella získala ocenění časopisu Úroda za inovaci v rostlinné výrobě na Mezinárodním veletrhu zemědělské techniky Techagro, který se konal ve dnech 7. – 11. dubna 2024 v Brně.

Astella Cena časopisu Úroda Techagro 2024

Odrůda lnu Astella byla redakcí časopisu Úroda oceněna Grand Prix Techagro za inovaci v rostlinné výrobě a zařadila se tak po bok našich odrůd, které byly na Techagru oceněny v předchozích letech – len Amon v roce 2010 a ozimý kmín Aprim v roce 2014.

„Oceněná odrůda olejného lnu Astella je první českou odrůdou s bílým, hvězdicovitým květem. Současně je to první česká odrůda s klasickým složením mastných kyselin, s obsahem kyseliny alfa- linolenové vysokým až velmi vysokým a vysokým obsahem oleje. Skvěle tak splňuje požadavky domácích pěstitelů a zpracovatelů,“ uvedl jednatel Agritecu Prokop Šmirous.

I letos se firma Agritec účastnila Techagra ve společném stánku s dalšími výzkumnými organizacemi (Agrotest fyto s.r.o., Zemědělský výzkum spol. s r. o.) a prezentovala zde zejména své odrůdy lnu Agram, Astella, Agriol a Raciol a kmínu Aprim a Aklei.

Astella - Cena časopisu Úroda na výstavě Techagro 2024 [tisková zpráva]

Kontaktní osoba
Jiří Čížek
knihovník
Agritec Plant Research s.r.o.
E-mail: cizek@agritec.cz
Tel.: 583 382 144

  

Astella - Cena časopisu Úroda Techagro 2024

Techagro 2024 Agritec