Luskoviny

Luskoviny - Šlechtění - Odrůdy

WAT

raná odrůda lupiny bílé ve Státní odrůdové knize zapsána od roku 1996, neobsahuje hořké látky, s výnosovým potenciálem 3 – 5 t / ha. Vhodná do ŘVT, BVT, snáší i neutrální půdní reakci. Vysoký obsah N-látek. Vyšlechtila Poznanska Hodowla Roslin sp. z o.o. Stacja Hodowli Roslin Wiatrowo, Polsko.

JUNO

odrůda lupiny žluté s krátkou vegetační dobou ve Státní odrůdové knize zapsána od roku 1996, termoneutrální, neobsahuje hořké látky. Vysoký obsah N-látek, semen a zelené hmoty. Vhodná do ŘVT, BVT, tolerantní k nízkému ph (ph 4,8). Vyšlechtila Poznanska Hodowla Roslin sp. z o.o. Stacja Hodowli Roslin Wiatrowo, Polsko.

PIEŠŤANSKÝ

středně raná odrůda bobu zahradního (Faba vulgaris var. major) ve Státní odrůdové knize zapsána od roku 2004. Středně vysoká odrůda, vhodná do ŘVT a BVT s dobrou odolností k antraknóze a hnědé skvrnitosti. Vysoká potravinářská kvalita semen s dobrou vařivostí. Využití: jako potravina v zeleném, nebo zralém stavu a jako zelenina pro přípravu salátů. Vyšlechtila Šľachtiteľská stanica Horná Streda, a.s. Slovensko.

PETRA

poloraná ordůda fazolu zahradního, keříčkového typu, ve Státní odrůdové knize zapsána od roku 2004. Vhodná do KVT a teplého ŘVT. Velmi dobrá odolnost k poléhání, středně dlouhé zelené lusky, nasazené v horní části koruny, velké bílé semeno (HTS 350 – 410 g). Dobrá odolnost k antraknóze, bakterióze. Určená pro výsev do řádků 125 mm a přímou kombajnovou sklizeň. Vyšlechtila Šľachtiteľská stanica Horná Streda, a.s. Slovensko.